Září 2018

Co nás čeká v září?

V září zavzpomínáme na prázdniny, seznámíme se s novými kamarády. Povídáme si o tom, jaké máme ve školce značky, naučíme se nová pravidla, seznámíme se s interiérem třídy, hračkami i činnostmi, které nás ve školce čekají. Budeme si zvykat na nový režim dne.

Učíme se samostatnosti, spolupráci.

Protože začíná podzim, budeme si povídat o odletu vlaštovek, budeme pracovat s přírodninami, poznávat plody. Vyrobíme si podzimníčky. Díky tomu podpoříme naši fantazii, posílíme naše výtvarné a pracovní dovedosti.

Jak to bude probíhat?

Celým školním rokem nás provede náš kamarád Krteček.

Co očekáváme:

Začlenění do třídy a zařadit se mezi své vrstevníky. Respektování jejich rozdílných vlastností, schopností a dovedností. Adaptaci na život ve školce. Navazování kontaktů s dospělými ve školce. Spolupráci. Překonání odloučení od rodičů...

Protože je stále pěkné počasí, chodíme hodně ven. Pozorujeme vlaštovky před odletem do teplých krajin a loučíme se s nimi.

Nastavili jsme si tzv.Srdíčkové pravidlo a vše zpečetili na našem srdíčku přátelství:

Při seznamování jsme umotali pavučinu přátelství a pohádkovali jsme s prasátky:

Vyrábíme spoustu věcí s podzimní tématikou:

Pozorujeme přírodu pomalu přicházejícího podzimu a celý týden jsme se věnovali broučkům. Hlavně jsme si zahráli na Ferdu Mravencesmile

24.9.2018 proběhla v naší školce "Jablečná slavnost". Pro nepřízeň počasí byla přesunuta do vnitřích prostor. To ale vůbec nevadilo. I tak si všichni užili jablíčkové soutěže, kterých se mohli účastnit i rodiče. A soutěž o nejdelší jablečnou slupku vyhrála Andrejčina a Matyáškova maminka laughing Měli jsme radost, že mezi nás zavítali i tatínci. Dospělí si popovídali, děti pohrály, všichni ochutnali úžasné jablíčkové dobroty a strávili tak příjemné odpoledne. Fotografie najdete ve fotogalerii.

Na přelomu měsíce jsme přispěli se svými výrobky na Výstavu zahrádkářů a pochlubili se tak, co už všechno dovedeme.