Únor 2020

MASOPUSTNÍ KARNEVAL SLAVÍME, ZPÍVÁME, TANČÍME, REJDÍME

O masopustu a tradicemi s ním spojenými (masopustní dny, masky, průvod, zabijačka, …)

O přípravě na karneval, o zapojení rodičů do výroby masky

O karnevalu, pohybu, tanci, zpěvu a veselí

O hudebních nástrojích (strunových, bicích, smyčcových i dechových)

O nových písních, říkadlech, hrách

Vžíváme se do tradic a veselí masopustu, poznáváme masky, které chodí v průvodu. Nezapomínáme ani na zabijačkové hody.

Zapojujeme naše rodiče do příprav masek na karneval, společně ve školce tančíme, zpíváme a připravujeme pohoštění.

Poznáváme různé hudební nástroje, na které hrajeme a secvičíme i nějakou tu společnou píseň.

Cílem tohoto bloku je rozvoj fantazie za pomoci různých výtvarných, pracovních, pohybových i hudebně-pohybových činností. Společně budeme probouzet naše sny a tajná přání a vyhledáme možnosti k jejich plnění.

Seznámíme se s tradicemi masopustu, jednotlivými maskami a sami si vyzkoušíme, jaké je to být na masopustním veselí. Aneb karneval slavíme, zpíváme, tančíme, rejdíme.

AKCE MŠ V ÚNORU:

KARNEVAL V MATEŘSKÉ ŠKOLCE

Sice venku není ta pravá zima, ale i tak je tam dost ošklivo. A co nás v zimě zahřeje? No přece čaj? Ochutnávali jsme různé druhy čajíčků, samozřejmě zase vyhrál VÁNOČNÍ.Proto jsme si vyrobili na něj hrníček.

Únor je období karnevalu a masopustu. A my si povídáme o karnevalu a vyrábíme masky.
V úterý 4.2.2020 nás navštívilo naše oblíbené Divadlo Kuba.
Děti si mohly také zkusit hrát divadlo s maňáskovými herci.
Masopust se kvapem blíží a tak modelujeme masopustní dobroty a pečeme preclíky.
A místo jarních prázdnin jsme si udělali prázdniny chřipkové. Snad se všichni uzdravíme do našeho karnevalu 17.2.2020.
Sešli jsme se v hojném počtu, takže 17.2.2020 jsme si užili náš školkový karneval.

Ke karnevalu a masopustu patří nejen masky a dobroty, ale i  tanec a hudba. A ktomu potřebujeme znát hudební nástroje. Učíme se je poznávat pomocí interaktivní tabule.
A také si jeden malý hudební nástroj vyrobíme - chrastítko ze zrníček.