Únor 2019

Co nás čeká v únoru?

V únoru si budeme nejvíc povídat o masopustu a tradicích s ním spojených (dny, masky, průvod, zabijačka…). Budeme se připravovat na karneval a pokusíme se zapojit rodiče do výroby masky. Ke karnevalu samozřejmě také patří pohyb, tanec, zpěv a veselí.

No a s těmito radostmi souvisí hudba a proto se budeme učit poznávat různé hudební nástroje, na které si zahrajeme a také secvičíme nějakou společnou píseň.

V závěru února už budeme vyhánět zimu od našich dveří a to všemožnými způsoby – třeba výrobou Moreny.

Vnímat a rozlišovat pomocí všech smyslů. Porozumět slyšenému – zachytit hlavní myšlenku příběhu, sledovat děj, zopakovat jej. Projevovat zájem o knížky, poslouchat četbu, hudbu, sledovat divadlo, film, užívat telefon.

Pomocí různých výtvarných , pracovních, pohybových i hudebně-pohybových činností budeme rozvíjet svou fantazii.

Z prodloužených jarních prázdnin jsme se vrátili zdraví a ovnou se proměnili ve sněhuláky. 11.únor s v naší škoce konal Sněhulákový den. Celé dopoledne jsme se účastnili zábavných soutěží se "sněhovou" tématikou a na konci nás čekala sladká odměna.

A sněhu si umíme užívat i venku! I když po jarních prázdninách sněhu rychle ubývá:-(

Blátivé počasí nepřeje vycházkám a tak si ve školce krátíme čas pohádkou. Tu "Operníkové chaloupce" jsme si sami zahráli.

22.února byl ve školce karneval. Těšili jsme se na dopoledne plné zábavy, soutěží a tance a tak jsme se pilně připravovali.

Třeba jsme si zkusili sami vyrobit masku.

Protože ke karnevalu patří různé dobroty, upekli jsme si masopustní preclíky.

I díky dobrotám se náš karneval tak vydařil.

Díky našim sponzorům z řad rodičů i zaměstnanců k nám přijelo 25.února sférické kino. Sférické kino je nový způsob vzdělávání. Sférický projekční systém, který děti sledují uvnitř pojízdné kopule se zajímavým pohledem. Dělá to dojem, jako by byly pod hvěznou oblohou, či na dně oceánu. Vybrali jsme si pořad "Naši kamarádi zvířátka" a bylo to moc zajímavé. Jen se nám kino do školky skoro nevešlo:-D

Více na odkazu  https://sferickekino.cz/

Brzy přijede kino znova. Děkujeme sponzorům!

A samozřejmě nezapomínáme na vzdělávání. Třeba na barvičky - "Hra s barvami".