Březen 2019

Co nás čeká v březnu?

Se začátkem jara už si budeme povídat o prvním jarním sluníčku a jarních kytičkách. O probouzení stromů a keřů a pokusech s větvičkami.  Protože všechno kvete, roste, rodí se, tak si tento měsíc budeme povídat o domácích zvířatech, jejich mláďatech, dorozumívání se mezi nimi. O jejich užitku a péči o ně. Dozvíme se spoustu věcí o změnách v přírodě. Kromě jiného se budeme učit poznávat části lidského těla, pravou a levou stranu a dozvíme se něco o významu a funkci některých orgánů lidského těla a všech pěti smyslech.

Co dalšího se budeme učit:

Zvládat sebeobsluhu, koordinovat lokomoci a další pohyby těla a sladit pohyb s rytmem a hudbou. Budeme více vědomě napodobovat jednoduchý pohyb. Budeme se intenzivněji učit rozlišovat obrazné znaky, symboly a jiné grafické vyjadřování. Nadále budeme prohlubovat naše učení chovat se zdvořile k druhým. Naučíme se mít povědomí o společenském, věcném, přírodním, kulturním i technickém prostředí. Uvědomíme si, že svět má svůj řád a je rozmanitý.

 

 Co děláme?

Protože jsme v zimě byli všichni hodně nemocní, začali jsme březen akcí "Zdravíčko a hygiena chodí spolu ruku v ruce!". Tato akce se konala 4.3.2019. Kromě toho, že jsme se poučili, byla to ohromná legrace.

Těšíme se na sluníčko a kytičky, vyrábíme obrázky s jarní tématikou.

A hrajeme si na včeličky. Po splnění úkolu se můžeme posilnit sladkým nektarem z kytičky.

Zajímáme se o domácí zvířátka. Nejen, že je pozorujeme při svých vycházkách, také jim zkoušíme stavět domečky ve třídě.

 A o přírodě si povídáme, vyrábíme, učíme i pozorujeme.

A třeba si i něco vypěstujeme.

Ani v březnu nezapomínáme na kamarády a jejich narozeniny.

 

© 2018 MŠ Chudenice

Please publish modules in offcanvas position.