Říjen 2018

Co nás čeká v říjnu?

V říjnu se seznámíme s podzimními pracemi na zahradě, budeme si povídat o práci na poli a v zemědělství, začneme uklízet školní zahradu. Popovídáme si o tom, proč listí opadává a mění barvu. Dozvíme se něco o podzimním počasí. Budeme se učit poznávat ovoce a zeleninu a dozvíme se něco o důležitosti vitamínů pro naše zdraví.

Budeme se učit zapojovat všechny naše smysly.

Vyrábění bude také s podzimní tématikou – budeme vyrábět draky, využívat přírodnin a barevně si vyzdobíme třídu.

A naše větší akce? Vydáme se na vycházku za skřítkem Podzimníčkem a budeme sbírat přírodniny a plody pro zvířátka na zimu. Čeká nás naše školková Drakiáda a na konci měsíce bude strašidelný Halloween.

Zachovávat správné držení těla a ovládat dechové svalstvo. Učit se soustředit na činnosti a jejich dokončení. Dodržovat dohodnutá a pochopená pravidla vzájemného soužití, chování doma, v MŠ, na veřejnosti, dodržování herních pravidel.

Přirozeně a bez zábran komunikovat s ostatními dětmi, navazovat a udržovat přátelství. Uplatňovat návyky v základních formách společenského chováví, ve styku s dospělými i s dětmi (zdravit, prosit, děkovat, požádat o pomoc, uposlechnout pokynu…).

Zacházet šetrně s vlastními i cizími pomůckami, hračkami, věcmi denní potřeby.

Někteří z nás začali navštěvovat taneční skupinu Smile a moc nás to baví.

Trénujeme nové básničky, písničky a naučili jsme se sehrat i pohádku „O veliké řepě“.

Zdobíme interiér třídy i venkovní prostory.

A pořád něco vyrábíme.

22.října odpoledne jsme půjčili školku maminkám. Přišly si k nám poslechnout voňavou přednášku. Moc se jim líbila, brzy si jí zase zopakují, tentokrát na jiné téma.

31.října proběhla další společná akce s rodiči. Na našem společném Dýňování jsme trochu strašidelně oslavili Halloween. S rodiči jsme vyřezávali dýně, plnili úkoly na strašidelné stezce a zajímavé pokusy nám ukázala Viktorova maminka. Nakonec jsme ochutnali dýňové dobroty. Moc se nám to líbilo.

Fotky z této akce naleznou rodiče ve fotogalerii.