Prosinec 2019

HONÍ SE TU VESELE, MALÍ, ZKŘEHLÍ ANDĚLÉ

O pocitech, snech a přání

O prožívání adventního času

O čertech, o Mikuláši, o andělech; o peklíčku a nebíčku

O vánočních zvycích a tradicích

O výzdobě třídy a o zdobení vánočního stromečku

O Ježíškovi

O písních, básních, koledách

O výrobě přáníček pro naše nejbližší

S přicházejícím adventním časem se nám otevírají dveře do světa snění a fantazie. Sdělujeme krtečkovi a ostatním dětem svá přání a touhy.

Užíváme si dny ve školce, čekáme na příchod čerta a Mikuláše, těšíme se z nadílky, kterou přinesou. Učíme se nejen básničky a písně pro Mikuláše, ale také mnoho koled. Společně zdobíme třídu a také stromeček, který nám Ježíšek v předstihu přinesl. Asi toho má moc, ale my mu rádi pomůžeme. Pro naše nejbližší vyrábíme vánoční přáníčka.

Pak už jen čekáme a čekáme, jestli k nám Ježíšek cestu najde. Užíváme si pocity štěstí, překvapení, touhy a radosti při rozbalování dárečků.

V tomto období se zaměříme na osvojování si společenských návyků, na poznávání a hlavně dodržování pravidel soužití v mateřské škole.

Kdo je to vlastně Mikuláš a proč jej na jeho pozemské pouti doprovázejí dvě osoby? Osoby nám dosti známé, anděl a čert? Možná objevíme, že anděl a čert jsou vlastně ztělesněné symboly dobra a zla. Anděl se bude radovat z toho, co děláme dobře, čerta zas potěší každá lidská špatnost. A s jejich pomocí se možná naučíme rozeznávat dobro a zlo.

Našim hlavním úkolem bude odstranit dětský strach z Mikuláše a především z čertů. Ujasníme si společně, že občas všichni děláme něco nedobře, ale důležitější je vědět, jak by to mělo být správně a jak se to dá napravit.

Pomocí her s vánoční tématikou prožijeme adventní čas ve štěstí, radosti, klidu a pohodě. Čas společného tvoření, stolování, pečení a vaření. Připomeneme si význam Vánoc, narození Ježíška a možná se seznámíme i s nějakým vánočním příběhem. Prožijeme potěšení z dárků, pochopíme i radost z obdarování druhého.

AKCE MŠ V PROSINCI:

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA - NAVŠTÍVÍ NÁS MIKULÁŠ, ANDĚL A ČERT

VÁNOČNÍ POSEZENÍ S RODIČI – BESÍDKA

JEŽÍSEK V MATEŘSKÉ ŠKOLCE

„VÁNOČNÍ LADĚNÍ“ - 17. 12. KINO ŠUMAVA V 10.15 HODIN

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY - UŽÍVÁME SI S RODINOU  (23. 12. 2019 - 3. 1.2020, PROVOZ ZAHÁJEN 6. 1. 2020)

Hned první prosincový den jsme se společně sešli na předvánočním vystoupení, které jsme si připravili pro všechny obyvatele Chudenic. Při slavnostním rozsvícení obecního vánočního stromku, který jsme nazdobili, jsme byli zlatým hřebem.

A hned ve čtvrtek nás ve školce navštívil Mikuláš s Čertem a  Andělem. Někteří se báli méně, jiní více, ale odměnu dostali všichni.

7. prosince vyrazily všechny zaměstnankyně naší školky na společný adventní výlet do Norimberku. Utužují tak milý a přátelský kolektiv, ve kterém je všem dobře.

Začínáme se připravovat na Vánoce. Mezi hrami pilně připravujeme ozdoby na náš vánoční stromeček.

A už i pečeme perníčky. Bohužel nám dlouho nevydržely. Hned jsme je snědli.

Ještě před koncem roku se podařilo naší paní ředitelce získat na zahradu nové herní prvky. A protože počasí je spíše jarní, než zimní, můžeme si jich stále užívat.

Děti měly za úkol doma se svými rodiči vyrobit vánoční ozdobu na náš školkový stromeček. Všem se ozdobičky moc povedly a my děkujeme za spolupráci. Rodiče tak zpříjemnili a zkrátili svým dětem čekání na Ježíška.

17.prosince, když už jsme plni očekávání a napjatí jsme vyrazili do Klatov na program "Vánoční ladění"

A když už jsme si stromeček ozdobili, mohl přinést Ježíšek dárečky. A že jich bylo! Byli jsme asi hodní!!!

A teď už se těšíme na Vánoční besídku s rodiči. Letos máme připravenou novinku, v podobě dětské kavárničky.