Prosinec 2018

Co nás čeká v prosinci?

V prosinci si užíváme adventního času, čekáme na příchod čerta a Mikuláše a následně na Ježíška, který ve školce chodí předčasně. Budeme si povídat o pocitech, snech a přání, o vánočních zvycích a tradicích. O koledách, čertu a Mikulášovi, Ježíškovi, o zdobení vánočního stromku a o dárcích a radosti z obdarování.

Mimo těchto klasických předvánočních témat si budeme v tomto čase také povídat o tom, co prospívá a škodí zdraví, protože právě v tomto období řádí různé nemoci.

Chápat slovní vtip a humor, učit se zpaměti krátké texty, zachytit a vyjádřit své prožitky slovně, výtvarně, pomocí hudby či dramatické improvizace.

Pochopit, že každý má ve společnosti (v rodině, třídě) svou roli, podle které je třeba se chovat.

Všímat si změn a dění v nejbližším okolí.

Jako již tradičně jsme vystoupili na Rozsvícení vánočního stromu v Chudenicích na náměstí, kam nás přišla podpořit široká veřejnost.

Náš kamarád Lukáš oslavil narozeniny začátkem prosince.

5.prosince nám nadílku přinesl čert a Mikuláš s andělem.

Celý prosinec pilně vyrábíme dekorace s vánoční tématikou.

Také nacvičujeme své vystoupení pro rodiče na Vánoční besídku. Po tomto vystoupení nás čeká posezení s rodiči a přijde k nám i Ježíšek. Celá tato akce se koná 17.12.2018.

V průběhu adventu má školka připravenou "hru" pro celou rodinu. Jmenuje se  "Cesta do Betléma". Plní se při ní drobné i složitější úkoly. Před Vánocemi má každý spoustu práce, ale zkusme ji večer na chvíli odsunout a věnovat krátký čas svým dětem. Bohatě se nám to vrátí! Vždyť nejhezčí vzpomínky na Vánoce máme právě z dětství. Umožníme tak svým dětem prožít hezkou vánoční atmosféru s blízkosti nejbližších. Více informací ve školce.

12.prosince jsme se mohli radovat z prvního sněhu.

Jsme šikovní a pro sebe i rodiče pečeme perníčky na vánoční besídku. Ale možná, že je do té doby sníme a maminky nám budou muset upéct doma nové tongue-out

17.prosince jsme si všichn užili Vánoční besídku. Děti ukázaly svým rodičům, co e od začátku školního roku naučily a pro všechny to bylo moc pěkně strávené odpoledne.

Čekání na Ježíška nám zpříjemnil výlet do divadla. 19.prosince jsme se zúčastnili představení „Čert a Káča“.

I ve školce si zkoušíme oblíbené zvyky a tradice.

Vánoční prázdniny jsou od 22.prosince do 2.ledna včetně.