Co nás čeká v listopadu?

V listopadu se vydáme na vycházku do lesa. Budeme se učit poznávat jehličnaté stromy. Ty listnaté už bez listí. smile Ale také zvířátka. Budeme pátrat a zkoumat, co všechno můžeme v lese ještě najít a co do něj patří i nepatří. Budeme si povídat, jak se připravují zvířátka na zimu a která z nich si vylepšují svůj pelíšek na dlouhý spánek.

Dozvíme se něco o tom, co vše se dá najít na noční obloze – vydáme se na cestu do vesmíru. Vysvětlíme si střídání dne a noci, nebo jak vzniká vítr a déšť, co je mlha.

Respektovat chování a pocity druhých. Společně budeme zjišťovat například co to znamená, když je člověku něco líto. Porozumět běžným projevům, vyjadřování emocí a nálad.

Domluvíme se, že si nebudeme ubližovat. Rovněž nebudeme „ubližovat“ ani naší paní kuchařce, proto se budeme snažit ochutnat každé její jídlo. Práce paní kuchařky si vážíme.

Začátkem listopadu proběhlo v naší školce focení dětí, tentokrát s vánoční tématikou.

Když má někdo narozeniny, nezapomeneme mu popřát a oslavit jeho velký den s ním.

Těšíme se do divadla, kam vyrazíme 22.listopadu na představení „Kašpárkovy pohádky“. Čekání jsme si zkrátili pohádkou "O Budulínkovi". Na toto téma jsme vyráběli lištičky.

28.listopadu přijede pro změnu divadlo za námi a sehrají nám pohádku "O Hastrmanovi".

Pilně nacvičujeme na předvánoční vystoupení, kterých nás v čase Adventu, čeká hned několik. Kromě básniček a písniček nacvičuje skupina Smile také tématické Čertí tanečky.

Abychom se na Vánoce patřičně naladili, navštívili jsme 14.listopadu výstavu betlémů v místním Starém czernínském zámku. Bylo to zajímavé, vánoční, poučné a dýchalo to tou pravou vánoční atmosférou.

16.listopadu jsme neživé betlémy vyměnili za mnohem živější veverky. Na ty jsme se vyrazili podívat k panu Smazalovi. Jejich dovádění se nám moc líbilo a dokonce jsme mohli zkusit si je i nakrmit.

Od veverek jsme přeběhli na větší zvířátka :-)

a ještě nám o nich povykládal pan Řeřicha, zástupce místních myslivců. Povídání bylo moc zajímavé.

I divadlo se nám moc líbilo. "Kašpárkovy pohádky" byla naše první velká společná kulturní akce.

28.11.2018 přijelo divadlo pro změnu za námi. Pohádku nám v naší školce zahrálo "Divadlo z Kufru" a jmenovala se O vodníkovi Vrbečkovi. Protože se je děti mohly sami účastnit, moc si ji užily.

Listopad jsme v naší školce zakonili zdobením stromečku na náměstíčku. Pomohli jsme tak místním občanům připravit výzdobu na tradiční "Rozsvícení vánočního stromku". Následující den jsme na této akci vystoupili. Už se to blíží!!!!