Leden 2019

Co nás čeká v lednu?

Po návratu z prázdnin si budeme vyprávět o zážitcích z Vánoc a podělíme se o radost z dárečků s druhými dětmi. Budeme si povídat o sněhu a zimním počasí., dělat pokusy se sněhem a ledem (pokud bude :-) ). Budeme si povídat o důležitosti jednotlivého oblečení, jako ochrany před prochladnutím a omrznutím. O vitamínech potřebných v tomto období pro naše tělo.

Venku budeme zkoumat stopy zvířátek, starat se o ptáčky na naší zahradě., sypat jim do krmítka. Pokud napadne sníh, budeme si užívat zimní sporty, stavět sněhuláka, koulovat se.

Mít povědomí o významu péče o čistotu a zdraví, i o významu aktivního pohybu a zdravé výživy.

Nalézat nová řešení, nebo alternativní k těm běžným.

Protože jsme všichni jistě dostali od Ježíška nějakou novou hračku, strávíme jeden den se svou hračkou ve školce.

Trénujeme na sníh i uvnitř školky - zkusili jsme koulovačku ve třídě.

A když už bylo natrénováno, můžeme to zkusit naostro. Venku totiž napadl sníh. BOBUJEME!!!

17.ledna nás navštívilo divadlo. Shli jsme představení "Jak se rozvíjí fantazie"

Celý měsíc jsme si povídali o lidském zdraví, hygieně, otužování a vitamínech. Vyráběli jsme tématické práce.

Prostě jsme s nemocemi statečně bojovali, přesto jsme se neubránili. Koncem ledna onemocněly nejen děti, ale i personál. Nakonec jsme museli školku na 2 dny uzavřít. Ale ani pak to nebylo o moc lepší. Snad se všichni během jarních prázdnin uzdraví.