Květen 2019

Co nás čeká v květnu?

Blíží se svátek nejdůležitějšího člena naší rodiny – maminky. Kromě toho, že pilně pokračujeme ve cvičení básniček a písniček na besídku uspořádanou u příležitosti jejich svátku, budeme si také povídat o tom, kdo patří do naší rodiny.  Dozvíme se něco o příbuzenských vztazích v rodině, o úlohách, ale i povolání jednotlivých členů. Budeme si povídat o tom, kde kdo bydlí.

Budeme vyrábět přání a dárečky pro maminky a babičky.

Cílem nyní bude vést děti k citovému poznání a pochopení nejen své vlastní osoby, ale i ostatních lidí kolem sebe. Budeme se snažit pochopit slovo „láska“ a co je to vlastně „mít rád“. Pochopíme společně, jak je důležitá v našem životě rodina, všichni její členové a vzájemná pomoc v ní.

Naopak se ale také budeme učit říkat „ne“ a vyjádřit svůj souhlas a nesuhlas. Prožívat a projevovat, co právě cítím.

Zima už je definitivně pryč a tak jsme společně s vílou Vodněnkou odemkli studánky a les.

6.května se konal zápis do naší školky. Přišlo se na nás podívat celkem 7 nových kamarádů, se kterými se budeme potkávat v následujícím školním roce a nahradí naše předškoláky.

Užíváme si sluníčka, které pomalu vystrkuje paprsky a suší louže :-)

S maminkami jsme 10.května oslavili jejich svátek besídkou, na kterou jsme pilně trénovali básničky a písničky.

Trochu s předstihem, ale za to v klidu, jsme vyrazili na školní výlet. Podnikli jsme jej 15.května na nedaleký vodní hrad Švihov. Přesto, že to není vzdálená destinace, výlet byl zajímavý. Byla zde připravena úspěšná didaktickodivadelní pohádka Princ Bajaja. S pohádkou vystupují tvůrci živoucí historie a didaktických pohádek už devátý rok po celé republice a líbí se dětem i učitelům. Představitel prince Bajaji bojuje na koni a v opravdové zbroji.

Děti po skončení pohádky mohli vyzkoušet spoustu činností a řemesel z doby, kdy žili princové a princezny.

Celý výlet byl fajn, jen počasí nám trochu nepřálo. Dopoledne strávené venku bylo studené a my se všichni těšili do naší "vyhřáté" školky a dobrý oběd. Pár fotografií naleznete ve fotogalerii.

S blížícím se létem se začneme učit plavat. První lekce plaveckého kurzu proběhne 29.5.2019 v bazénu v Klatovech.

A konec měsíce bude klidnější.  Jako dárek k nadcházejícímu Dni dětí k nám přijede 31.května ješte jednou Sférické kino. Tentokrát s pořadem "Začarovaný korálový ůtes". Pár podrobností naleznete zde: https://sferickekino.cz/nase-filmy/#kaluokahina-zacarovany-koralovy-utes

Sférické kino je hrazeno z prostředků, které nám věnovali naši sponzoři z řad rodičů a zaměstnanců. Děkujeme!