Duben 2019

Co nás čeká v dubnu?

Jaro je v plném proudu, všechno kvete a blíží se Velikonoce.  Povíme si o lidových tradicích a zvycích Velikonoc. Začneme malovat vajíčka a velikonočně zdobit třídu. Připravíme si velikonoční přáníčko pro své blízké.

A budeme prohlubovat své znalosti o lidském těle.

Protože se kvapem blíží zápisy do prvních tříd, budeme se učit také počáteční a koncová písmena, budeme se malinko učit slabiky, nebo počítání.

.

Ovládat koordinaci ruky i oka, chovat se obezřetně při setkáních s cizími lidmi a neznámými osobami. Zaměříme se na výslovnost, dech a intonaci řeči. Budeme se učit časoprostorovou orientaci a pochopení prostorových pojmů.

Budeme více vnímat, co si druhý přeje, či potřebuje a vycházet mu vstříc. Společně přijdeme na to, že prát se a strkat kvůli hračkám obvykle nevede k cíli a může se stát, že hračku zničíme. Zjistíme, že je vždy lepší se domluvit a najít řešení pro obě strany.

Dozvíme se také něco o existenci různých národů a kultur různých zemí.

Poslední březen byl posledním dnem k odevzdání výkresů s přírodní tématikou do soutěže. Děkujeme dětem, které nakreslily obrázek.

Hned na začátku dubna se některé děti zúčastnily zápisů do 1.tříd, takže se na ně pečlivě připravovaly již dlouho dopředu.

V první polovině měsíce nám přibyl nový kamarád, kterému jsme hned popřáli k narozeninám. Všechno nejlepší Míšo!!!

Užili jsme si také další z našich divadelních představení již nám známého divadélka Kuba.

Díky naší šikovné paní ředitelce Štěpánce se podařilo naší školce získat interaktivní tabuli. Interaktivní tabule je velká interaktivní plocha, ke které je připojen počítač s datovým projektorem, případně jde o velkološnou obrazovku. Projektor promítá obraz z počítače na povrch tabule a přes ni můžeme prstem, speciálními fixy nebo dalšími nástroji ovládat počítač nebo pracovat přímo s interaktivní tabulí. Tabule je většinou připevněna přímo na stěnu, nebo může být na mobilním stojanu.

Naše výchovná činnost se tím výrazně posouvá vpřed. Na tabuli se od teď učíme, ale je to i zdroj zábavy.

Celý měsíc si povídáme o lidském tělě a pracujeme s barvami.

Na Velikonoce se pečlivě připavujeme, vyrábíme mnoho výrobků nejen s jarní tématikou

a velikonoční tématikou,

ale upekli jsme si i perníková velikonoční vajíčka.

V souvislosti s Velikonocemi měli další společnou akci s rodiči a to „Vyrábění s velikonočním zajíčkem“. Byl to veselé odpoledne s vyráběním, zábavnými úkoly a sladkou odměnou. Fotky z akce najdete ve fotogalerii.

Konec dubna nás zaskočil neštovicemi. Týden po Velikonocích jsme si dali "neplánované" zdravotní prázdniny.