Červen 2019

Co nás čeká v červnu?

Mílovými kroky se nám blíží léto, prázdniny a pohoda. Budeme trávit spoustu času venku. Dozvíme se něco o zvířátkách na louce, u řeky i u rybníka. Budeme si povídat o bezpečném koupání, o důležitosti pitného režimu i  letních sportech. Také o dopravních prostředcích, o cestování a s tím spojenou dovolenou.

Zaměříme se na čistotu a zdraví. Budeme trénovat předškoláky s rozlišováním začátečních a koncových slabik, budeme se učit synonyma, homonyma a antonyma a znát některá písmena a číslice.

Rozloučíme se s předškoláky.

.

Poslední tématický blok letošního školního roku vede děti k zamyšlení, co je to vlastně voda, jaké má vlastnosti, kde se s ní v přírodě můžeme setkat a jak ji využít i chránit. Dozvíme se něco o živočiších poblíž vody a ve vodě.

Budeme si povídat o tom, že čas jako voda plyne a tak s konce školního roku je všechno jiné. Jak by také ne, je to již rok od doby, co jsme se společně setkali a jsme zase o rok starší.

Začátkem června oslavíme Den dětí soutěžním odpolednem.

Abychom byli na léto připravení, pokračujeme v kurzech plavání. Lekce proběhnou: 5.června, 7.června, 12.června a 14.června.

Předškoláčci budou moci navštívit Základní školu ve Švihově.

Na konci měsíce se s předškoláky rozloučíme na slavnostním odpoledni při „Pasování budoucích prvňáčků“