Červen 2019

Co nás čeká v červnu?

Mílovými kroky se nám blíží léto, prázdniny a pohoda. Budeme trávit spoustu času venku. Budeme si povídat a zkoušet  letní sporty. Také o dopravních prostředcích, o cestování a s tím spojenou dovolenou.

Zaměříme se na čistotu a zdraví. Budeme trénovat předškoláky s rozlišováním začátečních a koncových slabik, budeme se učit synonyma, homonyma a antonyma a znát některá písmena a číslice.

Rozloučíme se s předškoláky.

Poslední tématický blok letošního školního roku vede děti k zamyšlení, co je to vlastně voda, jaké má vlastnosti, kde se s ní v přírodě můžeme setkat a jak ji využít i chránit. Dozvíme se něco o živočiších poblíž vody a ve vodě.

Budeme si povídat o tom, že čas jako voda plyne a tak s konce školního roku je všechno jiné. Jak by také ne, je to již rok od doby, co jsme se společně setkali a jsme zase o rok starší.

I u nás ve školce jsme oslavili Dětský den. Sice jen sami našimi milými učitelkami, ale i tak naše soutěžní dopoledne stálo za to.

Venku už začalo léto, sluníčko pálí, ale my se stále nezapomínáme učit a připravovat na školu, která se některým z nás blíží mílovými kroky. Využíváme k tomu interaktivní tabuli a učení s ní nás baví.

Abychom byli na léto připravení, pokračujeme v kurzech plavání. Lekce probíhají: 5.června, 7.června, 12.června a 14.června.

V polovině června se někteří předškoláci byli podívat v Základní škole ve Švihově, kam po prázdninách nastoupí do první třídy.

14.6. byl den, který byl spojen s pasováním našich předškoláčků na prvňáčky a se školkovou maturitou.

Hlavní část akce se konala ve třídě u stolečků. Tam probíhalo plnění úkolů. Zapojily se všechny děti, samozřejmě předškoláci měli obtížnější verzi. Poznávali jsme ovoce a zeleninu, a to nejen na obrázku, ale i podle chuti, vyráběli jsme si z melounu vlastní ovocný salát. Ukazovali jsme rodičům, jak už umíme krájet skoro opravdovým nožem.

Rozpoznávali jsme zvířátka, která bydlí u vody, na louce a v lese, geometrické tvary a barvy. Vyráběli jsme si také papírové zmrzliny s různým počtem kopečků, plnili úkoly na interaktivní tabuli.

Potom následovalo pasování předškoláčků na prvňáčky. Nejprve se děti pochlubily novými taškami do školy a penály. A pak už nezbývalo nic jiného, než ošerpovat naše hlavní protagonisty a předat jim pamětní diplomy a dárky.

Tento rok opustí školku a stanou se školáky: Linda Stuchlová, Sandra Lepší, David Vlasák, Andrea Macánová a Lukáš Blecha

Na tento den nám paní Lepší upekla výborný dort, o který jsme se společně s předškoláky rozdělili. Tím bychom jí chtěli moc poděkovat. Nejen jí, ale i ostatním rodičům, kteří donesli na naše ukončení školního roku různé dobroty. Děkujeme.

A protože nám prázdniny klepou na dveře, trénujeme teorii na dovolenou. Ve školce jsme secvičili scénku "Dovolená"

Také jsme si zopakovali trochu klasičtější divadélka a to "O červené Karkulce"

A teď už "Hurá, prázdniny!!!"