Školné a stravné

Předpokládaná výše úplaty pro školní rok 2019/2020:               

Souvislá docházka - 400,-Kč

Poslední předškolní ročník je bezplatný!!!

 

Děti, které nastoupí do školky v průběhu školního roku, platí školné rovněž od září (nevyužité školné jim bude na konci roku vráceno)

 

Úplatu za předškolní výchovu dítěte v mateřské škole pro školní rok 2019/2020 stanovila ředitelka školy ve výši 400,- Kč měsíčně.

Školné se stanoví k 1. 9. příslušného školního roku .

 

Školné v měsíci srpnu činí 136,- Kč (poměrná částka ke školnému) na měsíc a platí pro všechny přihlášené děti k docházce v daném měsíci, včetně dětí s odkladem školní docházky. Děti v posledním roce před zahájením školní docházky dle § 123 odst.2. zákona 561/2004 Sb, jsou od platby osvobozeny.

 

Způsoby provedení platby za školné:

1/Formou trvalého příkazu u svých peněžních ústavů na účet:184578332/0300

Zpráva propříjemce: jméno dítěte + školné

 

Osvobození od úplaty školného

dle § 6 odst. 6 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání a § 123 zák. č. 561/2004 ve znění novely č. 472/20012 Sb. bude od úplaty osvobozen:

a) předškolní děti

b) děti individuálně integrované

c) pokud zákonný zástupce pobírá pravidelně se opakující dávky v hmotné nouzi – výhradně podle z č. 111/2006 Sb. Pro osvobození je nutné doložit příslušné potvrzení a vyplnit žádost ředitelce MŠ

 
 PODROBNĚJI VE SMĚRNICÍCH

 

Specifikace stravování v naší MŠ

Pitný režim:

Děti mají po celý pobyt ve školce zajištěn pitný režim. Většinou se jedná o ovocné a bylinkové čaje. Čaje jsou mírně doslazeny.

K jídlu zařazujeme také ovocné mošty a 100% džusy, které ředíme. Dále minerálka, či voda. Vodu nejčastěji dochucujeme citrónem a jablkem. 

Vodu mají děti k dispozici za všech okolností.

Mléčné nápoje

Jsou v každodenní nabídce a občas děti dostávají také kysané mléčné výrobky. Dle finančních možností a norem  je tento sortiment nabízen nejen ke svačinkám, ale občas i k obědu.

Děti mají vždy možnost volby mezi mléčným a nemléčným nápojem.

Ovoce:

Děti mají každý den přísun vitamínů každý den v podobě ovoce dle sezónní nabídky a dle finančních možností. Ovoce podáváme jako ovocný tácek během přesnídávky či svačiny. Ovoce paní kuchařka očistí a nakrájené na porce (jednohubky) servírujeme.  Může dojít ke změně ovoce nebo zeleniny v jídelníčku, dle dodávek, kvality a čerstvosti zboží.

I porcované ovoce si budou moci děti odnést v krabičce (v omezené míře) domů s odpolední svačinou.

Zelenina:

Stejným způsobem budeme podávat i zeleninu.

Luštěniny a obilniny:

Najdete v našem jídelníčku nejčastěji v podobě polévek, zavářek do polévek, pomazánek. Jako hlavní jídlo pak 2x v měsíci.

Polévky:

Děti mají rády zeleninové polévky, zejména ty s krutonky .

Zařazujeme krémové polévky s krutonky i s méně obvyklými zavářkami, jako je pohanka, ovesné vločky…

Maso:

Kromě vepřového, hovězího a kuřecího masa nabízíme také králíka, lososa, nebo něco nového, dle momentálního nápadu.

Přílohy:

Občas se může v jídelníčku objevit něco naprosto novéhosmile

Pečivo:

Odebíráme několik druhů – konzumní chléb, sušický, žitný, slunečnicový, sójové rohlíky, běžné rohlíky a housky. Občas použijeme toustový chléb, nebo veku.  Pečeme si vlastní sladké moučníky, ale občas využijeme i ty z pekárny.

 

 

© 2018 MŠ Chudenice

Please publish modules in offcanvas position.